Ήττα στο ΓΣΠ με επιθετικές αδυναμίες

Η ΑΕΚ μας αντιμετώπισε τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ και γνώρισε την ήττα με 1-0.

Η ομάδα μας έδειξε ότι θέλει αρκετή δουλειά ακόμη, ειδικά στο επιθετικό κομμάτι. Αν και προσπαθήσαμε δεν δημιουργήσαμε επικίνδυνες φάσεις προς την εστία του αντιπάλου.

Σε 15 μέρες ξεκινάνε οι επίσημες υποχρεώσεις και ο Κανέδα με τους συνεργάτες του θα πρέπει να βελτιώσουν όλα όσα σημείωσαν στα μπλοκάκια τους σήμερα.

Το aekskala.net σας μετέφερε  λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς και όλα όσα έγιναν στο στάδιο της Πρωτεύουσας.

Το live της ιστοσελίδας μας:

• Τέλος στο παιχνίδι με την ομάδα μας να χάνει με 1-0.

88′ Η κεφαλιά του Φλοριάν σταμάτησε στον Σίλβα

87′ Παραμένει το 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ

80′ Έκανε και τις υπόλοιπες αλλαγές ο Κανέδα, οι μόνοι που δεν έπαιξαν μέχρι τώρα είναι οι Τούμπας και Α. Χριστοδούλου

74′ Πέσιμο στην περιοχή μετά από σπρώξιμο στονΤρισκόφσκι, προσωπική μας άποψη θα μπορούσε να δώσει πέναλτι ο διαιτητής

73′ Προσπαθούμε να ισοφαρίσουμε, χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής. Έχουμε την κατοχή αλλά δεν μπορούμε να φτιάξουμε καλές ευκαιρίες προς την εστία του αντιπάλου

67′ Μεγάλη φάση για την ομάδα μας με τον Τρισκόφσκι να κάνει το σουτ, όμως ο αντίπαλος κίπερ έδιωξε

64′ Καλή ανάπτυξη για την ΑΕΚ μας όμως ο Φλοριάν δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή απέναντι από τον Σίλβα

63′ Η εκτέλεση φάουλ του Γένσεν έφυγε έξω από την εστία της ομάδας μας

56′ Το σουτ του Μακρή σταμάτησε σε πόδια αμυντικών, ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα

51′ Λάθος από τον Μόισοφ και γκολ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Κλωναρίδη να μην αστοχεί απέναντι από τον Τόνιο

46′ Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο, αλλαγές για τις δύο ομάδες

• Λήξη στο πρώτο ημίχρονο, το ματς στο 0-0

43′ Λίγες οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος, προσπάθησε να απειλήσει σε κάποιες περιπτώσεις η ομάδα μας αλλά χωρίς να βρει στόχο

40′ Πάντα στο 0-0 η αναμέτρηση

36′ Στο 56-44% υπέρ μας η κατοχή

25′ Ζήτησε αλλαγή ο Ιωάννου, μέσα ο Πλάνας για την ομάδα μας

23′ Το πλασέ του Σπόλιαριτς σταμάτησε στον Σίλβα

22′ Καλή παράλληλη μπαλιά από τον Αναστασίου, δεν πρόλαβε για λίγο ο Τρισκόφσκι

20′ Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα η ομάδα μας, που τα καταφέρνει μέχρι στιγμής

15′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Σπιρόφσκι, μαζεύει ο αντίπαλος κίπερ

13′ Παραμένει το 0-0 στο ΓΣΠ

6′ Καλή η σέντρα του Σπόλιαριτς, δεν πρόλαβε ο Μακρής