Τα δικά μας παιδιά…

Αγωνιστικές υποχρεώσεις είχαν σήμερα τα δικά μας παιδιά που αγωνίζονται ως δανεικοί σε ομάδες Β’ Κατηγορίας.

Αρχικά ο Χρίστος Τρύφωνος με τη φανέλα της Ομόνοιας Αραδίππου είχε συμμετοχή στο γκολ της ομάδας του που νίκησε με 1-0 τον Κούρρη Ερήμης. Έπαιξε για 90 λεπτά και στη φάση που πήραν το πέναλτι είχε τη μπαλιά προς τον συμπαίκτη του. Άλλη μια φουλ 90λεπτη παρουσία για τον δεξιό οπισθοφύλακα.

Όσον αφορά τον Δημήτρη Ράσπα, έπαιξε για 10 λεπτά ως αλλαγή στη νίκη κορυφής του Οθέλλου επί της ΠΑΕΕΚ στην Αθηαίνου.

Τέλος, ο Έκτορας Στεφάνου ίδρωσε τη φανέλα του ΑΣΙΛ για 25 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα από τον Αχυρώνα Λιοπετρίου.

Πλέον το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας θα διακοπεί τουλάχιστον μέχρι τις 31/1 με βάση και τα διατάγματα. Ο μόνος δανεικός μας που θα παίζει κανονικά είναι ο Τούμπας.