Γκολ για ένα εκ των δανεικών μας! Τι έκαναν οι νεαροί παίκτες μας σε Οθέλλο και Ομόνοια Αραδίππου

Αγωνιστικές υποχρεώσεις με τις ομάδες τους είχαν σήμερα οι δύο νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ μας Τρύφωνος και Ράσπας οι οποίοι είναι δανεικοί στην Ομόνοια Αραδίππου και Οθέλλο Αθηαίνου αντίστοιχα.

Του Κωνσταντίνου Κούλα

Ο νεαρός μέσος Χρίστος Τρύφωνος για λόγους ξεκούρασης δεν αγωνιστηκέ καθόλου στην ήττα της Ομόνοιας Αραδίππου από τον Ονήσιλλο Σωτήρας.

Από την άλλη ο Δημήτρης Ράσπας ο οποίος πέρασε στο αγωνιστικό χώρο στο 55ο λεπτό όχι μόνο αγωνίστηκε για 35 ολόκληρα λεπτά αλλά πέτυχε και το 2ο τέρμα του Οθέλλου και σύμβαλε τα μέγιστα για να πάρει τους τρεις βαθμούς η ομάδα του με 0-2 κόντρα στον ΠΟΞ Ξυλοτύμπου.

O Έκτωρας Στεφάνου που αγωνίζεται δανεικός στον ΑΣΙΛ άυριο έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις καθώς η ομάδα του αντιμετωπίζει εντός έδρας την Ομόνοια Ψευδά.