Τρίποντο με Σολ!

7η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει την Ανόρθωση στο AEK ARENA και να παίρνει την νίκη με 1-0.

Η ομάδα μας μπήκε αρκετά δυνατά στην αναμέτρηση και αφού απείλησε για πρώτη φορά με τον Sol (8′), στο 13ο λεπτό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, με τον Sol να γίνεται παραλήπτης της μπάλας μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και με συρτό σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

H ομάδα μας διατήρησε τον έλεγχο της αναμέτρησης, είχε καλές στιγμές με Faraj (32′), Rohden (45′), με το 1-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη δεν διαφοροποιήθηκε ιδιαίτερα το σκηνικό της αναμέτρησης, με την ομάδα μας να φτάνει στο γκολ και πάλι με τον Sol (64′), ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του VAR. Η ομάδα μας είχε μεγάλη φάση με τον Sol (67′) και στην συνέχεια απείλησε με Aitor (69′) και Faraj (72′, 76′), χωρίς να αλλάζει κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης.