Ισοπαλία με ΑΕΛ και τώρα… πρωτάθλημα!

Τελευταίο φιλικό προετοιμασίας πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για την ομάδα μας, που αντιμετώπισε την ΑΕΛ στο AEK ARENA. 1-1 το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ηenning Berg): Παρασκευάς (46′ Alomerovic), Suarez (75′ Rohden), Ledes, Sol (67′ Cabrera), Faraj (67′ Chacon), Angel (75′ Gnali), Milicevic, Gama (67′ Gyurcso), Ekpolo, Nαούμ (67′ Diemers), Μiramon (46′ Roberge).
Στον πάγκο: Αlomerovic, Toύμπας, Rohden, Diemers, Pons, Chacon, Angielski, Δημητρίου, Henriques, Roberge, Cabrera, Ευρυπίδου, Gyurcso, Gnali.

ΑΕΛ (Chris Coleman): Bekker, Φραντζής, Ouedraogo, Παπαφώτης, Costantini, Trickovski, Lesovoy, Toku, Μellado, Νεοφύτου, Μάμας.
Στον πάγκο: Κυριάκου, Ανδρέου, Χριστοφή, Singh, Αvraham, Μακρής, Imanishimwe, Ιωάννου, Χριστοδούλου, Παναγή, Φιλιώτης.

Διαιτητής: Aνδρέας Τεχράνυ
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Παύλος Γεωργίου
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρος Λάμπρου
4ος Διαιτητής: Νεόφυτος Νεοφύτου

Κίτρινες: –

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.
1′ Πρώτη απειλή για την ομάδα μας, με τον Εkpolo να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά μετά την εκτέλεση κόρνερ.
12′ Ο Gama εκτέλεσε το φάουλ, κεφαλιά του Angel στο δεύτερο δοκάρι, ο Sol δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή.
14′ Ο Gama έκανε την μπαλιά, η μπάλα κατέληξε στον Angel που έκανε το σουτ, με τον Bekker να αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Gama υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
18′ O Nαούμ βρήκε με κάθετη πάσα τον Faraj, που έκανε το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
24′ ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας με τον Sol να φεύγει μόνος μετά την πάσα του Milicevic και αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
32′ Σουτ του Gama έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
38′ Δοκάρι για την AEΛ μετά από σουτ του Lesovoy.
39′ Τεράστια ευκαιρία με τον Angel να κάνει την μπαλιά, ο Sol την προβολή, με τον Βekker εξ’ επαφής να σώζει.
43′ Μπαλιά του Angel, κεφαλιά του Sol, σταθερά μάζεψε ο τερματοφύλακας.

————————

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
57′ O Faraj επιχείρησε το σουτ, εντυπωσιακά αποκρούει ο τερματοφύλακας.
64′ ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει σε 1-1 η ΑΕΛ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Singh και την κόντρα.
70′ Μπαλιά του Diemers, κεφαλιά του Cabrera υπό πίεση, η μπάλα έξω.
83′ Σουτ του Diemers, αποκρούει ο τερματοφύλακας.
86′ Μπαλιά του Chacon, κεφαλιά του Gnali, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
88′ Μπαλιά του Milicevic, ο Cabrera κατέβασε και έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.
90′ Σουτ του Diemers, η μπάλα έξω.