Ήττα από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο

Tέταρτο καλοκαιρινό φιλικό προετοιμασίας για την ομάδα μας που αντιμετώπισε τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαΐδης» της Αθήνας και έχασε με 3-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Diego Alonso): Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Schenkeveld, Μπακασέτας, Mancini, Jedvaj, Κώτσιρας, Jeremejeff, Duricic, Vilhena, Arao.

Στον πάγκο: Dragowski, Lilo, Perez, Zeca, Maksimovic, Aitor, Νταμπίζας, Mladenovic, Fikaj, Λημνιός, Κάτρης.

ΑΕΚ (Juan Ferrando): Αlomerovic (46′ Toύμπας), Cabrera (55′ Suarez), Ledes (77′ Ναούμ), Sol (83′ Βασιλείου), Diemers, Faraj (67′ Santos), Angel (46′ Εkpolo), Milicevic, Henriques, Sanchez (77′ Δημητρίου), Gyurcso (55′ Gama).

Στον πάγκο: Toύμπας, Παρασκευάς, Gama, Suarez, Santos, Ekpolo, Δημητρίου, Ρoberge, Nαούμ, Ανδρέου, Πετούσης, Βασιλείου.

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.
9′ ΓΚΟΛ! 1-0 για τους γηπεδούχους, με ωραίο σουτ του Μπακασέτα.
17′ Φάουλ του Diemers, κεφάλια του Sol, πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
21′ Πολύ καλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Σουτ του Cabrera και γυριστή κεφάλια του Sanchez, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει εντυπωσιακά.
38′ Σουτ του Duricic, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και πέρασε έξω.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

————————

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
51′ ΓΚΟΛ! Διπλασιάζουν τα τέρματα τους οι γηπεδούχοι και πάλι με σουτ του Μπακασέτα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

69′ Μπαλιά του Santos, πρώτο σουτ από τον Gama η μπάλα κόντραρε, ενώ το δεύτερο σουτ πέρασε έξω.

72′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Santos, η μπάλα κόντραρε και μάζεψε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

82′ Σουτ του Sol λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, πέφτει και μαζεύει σταθερά ο τερματοφύλακας.

86′ ΓΚΟΛ! Γκολ για την ομάδα μας με σκόρερ τον Santos που δέχθηκε την πάσα του Diemers και έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίκτυα.

87′ ΓΚΟΛ! Παίρνουν και πάλι προβάδισμα οι γηπέδουχοι, με τον Βαγιαννιδη να σκοράρει με κοντινό πλασέ.

90′ Τέλος της αναμέτρησης.