Βαριά ήττα και με την πλάτη στον τοίχο

1ος αγώνας για τον 2o προκριματικό γύρο του UEFA Conference League με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει την Paksi FC στο PAKSI FC Stadion και να δέχεται την ήττα με 3-0.

Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και εναλασσομενη υπεροχή, με την ομάδα μας ωστόσο να βρίσκεται πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό, με τον Haraszti να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή για τους γηπεδούχους. Η πρώτη αντίδραση της ομάδας μας ήρθε με τον Diemers στο 29′, χωρίς να απειλεί εκ νέου μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα μας απείλησε αρχικά με Sol (56′), αλλά στο 61ο λεπτό δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Toth και στο 74ο λεπτό ο Otvos έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους. Rohden (80′) και Gama (92′) είχαν τις τελευταίες καλές στιγμές για την ομάδα μας