Κρίμα: Χάσαμε τη νίκη από τα χέρια μας

Η ομάδα μας σπατάλησε μια μεγάλη ευκαιρία να περάσει 2η και να κρατήσει τη διαφορά από την πρώτη θέση, αφού μείναμε στο εντός έδρας 1-1 κόντρα στον Άρη.

Προηγηθήκαμε στο 5′ με τον Τόνγκια, ελέγχαμε το παιχνίδι και πήγαμε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Να σημειώσουμε πως ο διαιτητής στο 45+2′ χάρισε καθαρή 2η κίτρινη κάρτα στον Μουσούντα αφήνοντας τον Άρη να παίζει με έντεκα.

Στο 2ο ημίχρονο ο αντίπαλος απείλησε σε μια περίπτωση με τον Γκομίς, για να ισοφαρίσει από το πουθενά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 2ο δοκάρι στο 70′. Λίγα λεπτά πριν είχαμε χάσει κλασική ευκαιρία με τον Μιλίσεβιτς για να κάνουμε το 2-0, και αντί αυτού ήρθε το 1-1.

Στο 71′ ο Μιλίσεβιτς έβγαλε μεγάλη άμυνα πάνω στον Γκομίς, σε μια από τις λίγες τους ευκαιρίες, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Πονς από κοντά δεν πλάσαρε όπως έπρεπε και είχαμε κόρνερ.

Στο 76′ με Λόπες χάσαμε σπουδαία φάση για το 2-1, το οποίο εμείς ήμασταν που ψάχναμε με μανία μέχρι το φινάλε.

Αυτό δεν ήρθε, παρέμεινε το 1-1 και φτάσαμε τους 56 βαθμούς. Ο Άρης έχει 57, ενώ ο ΑΠΟΕΛ είναι στους 63.

Την επόμενη αγωνιστική παίζουμε με την Ομόνοια στο ΓΣΠ.