Παλικάρι στο ΓΣΠ με… Refuse to Lose!

Η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη 2-2 με τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ για την 23η αγωνιστική. Μείναμε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως ως μεγάλη ομάδα αντιδράσαμε με Refuse to Lose νοοτροπία.

Στα πρώτα λεπτά δεχθήκαμε γκολ από στατική φάση, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου κρατούσαμε την μπάλα αλλά χωρίς μεγάλες ευκαιρίες.

Στο 2ο 45λεπτο μετά και τις αλλαγές του Σιμόν πατούσαμε καλύτερα, ισοφαρίσαμε με τον Τρισκόφσκι αλλά δεν κατορθώσαμε να διαχειριστούμε το τέρμα. Ήρθε ο Πέτροβιτς σε μια 2η στατική φάση για να μας “πληγώσει”.

Όμως ξυπνήσαμε, γίναμε πιο επιθετικοί και ισοφαρίσαμε εκ νέου με τον Σάντσες. Από το 2-2 και μετά χάσαμε κλασικές ευκαιρίες, μπορούσαμε για την ανατροπή και δείξαμε πως πήγαμε στη Λευκωσία για το διπλό.

Το τελικό σφύριγμα μας βρήκε ισόπαλους με τον ΑΠΟΕΛ, φτάσαμε τους 46 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική παίζουμε με τον Απόλλωνα στην Αρένα.