Ισοπαλία με Ομόνοια στο ΓΣΠ

Η ΑΕΚ μας για την 9η αγωνιστική έπαιξε με την Ομόνοια στο ΓΣΠ. Τελικό αποτέλεσμα 0-0, σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες.

Ο Όλτρα παρέταξε την 11άδα με μια αλλαγή σε σχέση κόντρα στην Καρμιώτισσα, αφού ο Σάντσες πήρε την θέση του Γκαρσία. Η συμπεριφορά μας αμυντικά σε όλο το παιχνίδι ήταν εξαιρετική, κόντρα σε ένα σύνολο που αποδεδειγμένα παίζει καλά μπροστά.

Από την άλλη επιθετικά η ΑΕΚ μας δεν είχε καθαρό μυαλό στην τελική πάσα, ενώ κάποια σουτ έφυγαν έξω. Ξεχώρισε η ευκαιρία με τον Σολ στο 2ο λεπτό.

Η Ομόνοια είχε δοκάρι από εκτέλεση φάουλ στο 2ο ημίχρονο, εκεί η τύχη ήταν μαζί μας και έτσι το τελικό σφύριγμα μας βρήκε ισόπαλους.

Η ομάδα μας έφτασε τους 13 βαθμούς, την Τετάρτη υποδέχεται τον Αχυρώνα Ονήσιλο για το Κύπελλο ενώ στο πρωτάθλημα παίζουμε με τον ΑΠΟΕΛ την Κυριακή 5/11.