Μίλησε ο νόμος της ΑΡΕΝΑΣ και το σερί συνεχίζεται!

Η ομάδα μας κέρδισε τον Απόλλωνα με 1-0 για την 12η αγωνιστική. Το γκολ ο Πονς στο 46′.

Μίλησε ο νόμος της ΑΡΕΝΑΣ, αυτή ήταν η 4η σερί νίκη στο πρωτάθλημα ενώ στο γήπεδό μας μετράμε 6 σερί επιτυχίες. Μάλιστα δεχόμενοι μόνο 2 γκολ και αυτά από τον Ολυμπιακό. Δηλαδή στο ίδιο ματς.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με καλά διαστήματα και για τις δύο ομάδες και το ημίχρονο τελείωσε στο 0-0. Ξεχώρισε η κεφαλιά του Άλτμαν, την οποία δύσκολα μπλόκαρε ο Γιοβάνοβιτς.

Στο 2ο 45λεπτο η ΑΕΚ μας μπήκε δυνατά, στο 46′ βρήκε γκολ με τον Πονς και πίεσε για να πετύχει και το 2-0. Αυτό δεν ερχόταν, μετά το 65′ ο Απόλλωνας έβαλε πίεση όμως ο Πίριτς και οι υπόλοιποι κρατούσαν το μηδέν παθητικό.

Έτσι μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι, η ομάδα μας πήρε μια σπουδαία νίκη με 1-0 και έφτασε τους 25 βαθμούς. Πλέον περιμένουμε τα υπόλοιπα ντέρμπι της αγωνιστικής.

Για την 13η στροφή του φετινού μαραθωνίου παίζουμε εκτός έδρας με την ΕΝΠ την Παρασκευή 2/12 στις 19:00.