2-2 με Φαράζ-Τρίσκο και ερχόμαστε Κύπρο αήττητοι!

Τρίτο και τελευταίο φιλικό προετοιμασίας στην Ουγγαρία για την ομάδα μας, που αντιμετώπισε την δευτεραθλήτρια Kisvarda FC.

2-2 το αποτέλεσμα, γυρίσαμε από το 0-2 και με σκόρερ τους Φαράζ-Τρισκόφσκι φεύγουμε αήττητοι από την προετοιμασία. Το σημαντικότερο είναι τα συμπεράσματα του Όλτρα και των συνεργατών του φυσικά.

Το φιλικό έγινε στην πόλη Kischschlag, υπό την παρουσία του Προέδρου κ. Άντρου Καραπατάκη.

H σύνθεση της ομάδας: Τούμπας, Tomovic (60′ Milicevic), Casas (60′ Χριστοφόρου), Oier (60′ Μάμας), Romo (60′ Olatunji), Ανδρέου (60′ Mikel), Εγγλέζου (60′ Angel), Μαρτής (60′ Gustavo), Ναούμ (73′ Σιαθάς), Gyurcso (60′ Faraj), Altman (45′ Χαραλάμπους (60′ Trickovski).

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

• Τέλος στο παιχνίδι. 2-2 το αποτέλεσμα με γκολ των Φαράζ και Τρίσκο.

90′ ΓΚΟΛ! 2-2 ισοφαρίζει η ομάδα μας με τον Trickovski να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής, μετά από πάσα του Σιαθά.

87′ Kόρνερ με τον Gustavo, κεφαλιά του Mikel, πέφτει στην γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

67′ ΓΚΟΛ! 1-2 μειώνει η ομάδα μας με κοντινή κεφαλιά του Φαράζ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και μπαλιά του Olatunji.

66′ Kεφαλιά του Olatunji, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

60′ Μπαλιά του Casas, κεφαλιά του Romo, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

57′ Γκολ. 0-2 για τους Ούγγρους με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

55′ Σουτ από τον Romo, ασταθής απόκρουση, νέο σουτ του Oier, νέα απόκρουση από τον τερματοφύλακα.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

• Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. 0-1 μπροστά στο σκορ ο αντίπαλος. Φτιάξαμε ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να είχαμε βρει το γκολ

34′ Γύρισμα του Ναούμ από αριστερά, το σουτ του Oier από το ύψος του πέναλτι κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

22′ Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας. Κόρνερ με τον Ναούμ, κεφαλιά του Oier, o Αltman δεν μπόρεσε εξ’ επαφής να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

21′ Ευκαιρία για την ομάδα μας. Κόρνερ από τον Gyurcso, σουτ του Altman, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε λίγο έξω.

17′ Παραμένει το 0-1, αρκετές οι οδηγίες από τους προπονητές.

6′ Γκολ. 0-1 για τους Ούγγρους με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

5′ O Romo πίεσε και έκλεψε την μπάλα, μπήκε από πλάγια στην περιοχή, όμως το γύρισμα του απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.