Φιλική νίκη με τριάρα επί της Ραπίντ Βιέννης!

Δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Ουγγαρία για την ομάδα μας, που αντιμετώπισε την SK Rapid Wien από την Αυστρία. Τελικό αποτέλεσμα το υπέρ μας 3-2.

Πήραμε προβάδισμα τρεις φορές, και στην τελευταία περίπτωση το κρατήσαμε. Τα γκολ οι Ολατούντζι, Σανχούρχο και Ρομό.

Το φιλικό έγινε στο Oberwart Stadion, υπό την παρουσία του Προέδρου κ. Άντρου Καραπατάκη.

H σύνθεση της ομάδας: Piric, Mikel (60′ Τοmovic), Gustavo (60′ Οier), Trickovski (60′ Εγγλέζου), Faraj (60′ Nαούμ), Angel (60′ Ανδρέου), Milicevic (60′ Χαραλάμπους), Olatunji (46′ Derbyshire (60′ Romo), Χριστοφόρου (60′ Casas), Gyurcso (46′ Altman), Μάμας (60′ Mαρτής).

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

• Τέλος στο ματς. Κερδίσαμε με 3-2. Τα γκολ οι Ολατούντζι, Σανχούρχο και Ρομό.

87′ Οδεύουμε προς το φινάλε του φιλικού αγώνα

86′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας και 3-2! Ο Μαρτής την γλυκιά σέντρα, ο Ρομό με κεφαλιά ψαράκι σκοράρει. Και πάλι μπροστά η ΑΕΚ

82′ Παραμένει το 2-2 στην Αυστρία

76′ Γκολ! Ισοφαρίζει η Rapid με σουτ του Kriwak.

72΄ΓΚΟΛ! 2-1 πήρε και πάλι προβάδισμα η ομάδα μας, με κεφαλιά του Oier μετά από εκτέλεση κόρνερ.

70′ Πολλές οι αλλαγές από τις δύο ομάδες και ειδικά ο Όλτρα από πλευράς μας ανακατεύει καλά την τράπουλα. Άλλωστε πρόκειται για φιλικό παιχνίδι

68′ Γκολ για την Ραπίντ. Εκτελέστηκε το πλάγιο, βρέθηκε σε θέση βολής αντίπαλος παίκτης μέσα στην περιοχή μας και από κοντά κέρδισε τον Πίριτς για το 1-1

66′ Mπαλιά του Εγγλέζου, προβολή του Altman, στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

60′ Μαζεμένες αλλαγές ο Όλτρα που μοιράζει τον χρόνο

58′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον αντίπαλο, η μπάλα λίγο έξω. Κίτρινη στον Τόμοβιτς για την παράβαση (χέρι).

55′ Σε πιο χαμηλό τέμπο ο αγώνας, πολλές οι οδηγίες από τους προπονητές

46′ Έναρξη στο 2ο ημίχρονο. Μέσα οι Ματ και Άλτμαν, έξω οι Ολατούντζι και Γκιούρτσο.

• Τέλος στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού

40′ Απευθείας φάουλ του Γκιούρτσο, άστοχος ο Ούγγρος

34′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας! Πολύ όμορφη κάθετη του Τρίσκο, ο Ολατούντζι απέναντι από τον αντίπαλο κίπερ πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

28′ O Οlatunji εκμεταλλεύτηκε το λάθος, δεν μπόρεσε ωστόσο να περάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

25′ Ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν φάσεις

18′ Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι

10′ Καλό γύρισμα του Φαράζ προς τον Γκιούρτσο, σε κόρνερ ο αντίπαλος αμυντικός

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.