Καθόλου αποτελεσματικοί, μονόδρομος στο 2ο ημίχρονο!

Ισόπαλο 0-0 το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας απέναντι στον Άρη μέσα στην Αρένα.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο ματς και έχασε ευκαιρίες, στο 6’ με Ρομό, στο 12’ με Γκιούρσκο και στο 24’ με τον Άλτμαν, όμως ο Σωφρονίου και στις τρεις φορές είπε «όχι» κρατώντας το μηδέν.

Η ομάδα μας σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη από τον Άρη, ο οποίος δεν απείλησε και ιδιαίτερα την εστία του Λεάλ εκτός μιας ευκαιρίας στο 15’ που ο κίπερ μας δήλωσε το παρών του και κράτησε το μηδέν.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους η ομάδα μας γυρόφερνε έξω από την μεγάλη περιοχή του Σωφρονίου, με τον Μάμα να χάνει τεράστια ευκαιρία στο 43΄με σουτ και τον Ντελμίρο να διώχνει πάνω στην γραμμή σε κόρνερ. Έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με το 0-0.

H ομάδα μας πρέπει να γίνει πιο αποτελεσματική και ελπίζουμε στο δεύτερο μέρος να αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες μας σε γκολ και να μην δεχτούμε τέρμα.