Αξίζαμε το τρίποντο, μεγάλη η προσπάθεια μας και βλέπουμε μπροστά

Η ΑΕΚ μας έμεινε στο 0-0 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ για την 10η αγωνιστική.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο, έπνιξε τον αντίπαλο με πίεση από ψηλά και έφτιαξε αρκετές φάσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο μόνο εμείς υπήρχαμε στον αγωνιστικό χώρο, πλαγιοκοπούσαμε ενώ παίζαμε και κάθετα με Τρισκόφσκι-Ρομό.

Το μόνο που μας έλειπε ήταν το γκολ και έτσι πήγαμε στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα στο 0-0.

Πραγματικά ήταν ίσως το καλύτερο μας 45λεπτο και είναι κρίμα που δεν εκμεταλλευτήκαμε τη δημιουργία μας.

Κάπου εδώ να πούμε ότι ο Νεοκλέους δεν έστειλε με 2η κίτρινη στα αποδυτήρια τον Λουντέμο.

Με την επανέναρξη ο αντίπαλος άλλαξε σύστημα, ισορρόπησε και έτσι ο ρυθμός έπεσε. Πάλι όμως ήμασταν καλύτεροι, θέλαμε όμως αυτή την φαντασία του πρώτου μέρους.

Τα λεπτά κυλούσαν, ο Καταλά από τον πάγκο προσπάθησε με τις αλλαγές του να μας φρεσκάρει αλλά το 0-0 παρέμενε.

Τα τελευταία λεπτά σημαδεύτηκαν από διακοπές και έτσι στο τέλος δεν βρήκε κανένα νικητή το ντέρμπι, κάτι που αξίζαμε.

Πλέον πήγαμε στους 21 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική παίζουμε με την ΑΕΛ στη Λεμεσό.