Έπαιξαν 4 από τους 5 δανεικούς μας (Τι έκαναν)

Αγωνιστικές υποχρεώσεις είχαν οι δανεικοί μας για την 5η στροφή του πρωταθλήματος Β Κατηγορίας.

Ο Δημήτρης Ράσπας ήταν βασικός και έπαιξε για 58′ λεπτά στην ήττα του Οθέλλου Αθηαίνου από την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-0.

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου αγωνίστηκε για 73′ λεπτά στην ήττα της ΕΝΠ από την Ολυμπιάς Λυμπιών (0-1) και πρόσθεσε άλλη μια βασική παρουσία στα πόδια του. Στο ίδιο ματς από πλευράς νικητών δεν έπαιξε καθόλου ο Γιώργος Θωμά.

Ο Έκτορας Στεφάνου πέρασε αλλαγή στο 44′ του αγώνα ΑΣΙΛ-Αγία Νάπα που βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους (1-3) και έτσι αποτέλεσε τη μια εκ των κινήσεων από τον πάγκο για τον κόουτς των γηπεδούχων.

Τέλος ο Χένρι Ανδρέου ήταν βασικός και αναντικατάστατος στο 1-1 της Ομόνοιας Αραδίππου κόντρα στον Αχυρώνα Λιοπετρίου εκτός έδρας.