Εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα, παρών η ιστοσελίδα μας

Η φουτσαλική μας ΑΕΚ υποδέχθηκε σήμερα την ΑΕΛ για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος και γνώρισε την ήττα με 0-3.

Η ιστοσελίδα μας βρέθηκε στο Κίτιον, στήριξε τις προσπάθειες και αυτού του αγωνιστικού κιτρινοπράσινου τμήματος και πιο κάτω μπορείτε να δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι όπως την καταγράψαμε.

Πλέον όλοι κοιτάμε το επόμενο ματς, να δουλέψουμε πιο σκληρά και ο δρόμος μπροστά είναι μεγάλος.

Αναλυτικά:

-Τέλος στο ματς, εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα με 0-3

39′ Ένταση στο φινάλε, 4 κίτρινες συνολικά. Δύο ανά ομάδα

39′ Δοκάρι για την ΑΕΚ μας με τον Νικολαϊδη

38′ Παραμένει το 0-3

35′ Παίζουμε με flying keeper, δηλαδή με 5ο παίκτη μπροστά και την εστία κενή όταν κάνουμε επίθεση

32′ Σουτ από τον Πατίκκη, δεν μπορούμε να σκοράρουμε ούτε τώρα

31′ Τεράστια φάση για την ΑΕΚ μας! Ο Πατίκκης στο 2ο δοκάρι βρήκε λίγο την μπάλα αλλά δεν ήταν αρκετό για να μειώσει στο σκορ

30′ Ο Χριστοφή το πλασέ, μαζεύει ο Μιχαλίτσης

27′ Πολύ καλή απόκρουση από τον Οδυσσέως, παραμένει το 0-3

26′ Καλό σουτ από τον Πατίκκη, διώχνει ο αντίπαλος κίπερ

24′ Δυστυχώς γίνεται το 0-3 από τον αντίπαλο

21′ Έναρξη στην επανάληψη

-Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-2 μπροστά η ΑΕΛ

19′ Πιέζουμε για να μειώσουμε

17′ Κρίμα. 0-2 ο αντίπαλος στο Κίτιον

16′ Τεράστια φάση για την ομάδα μας! Ο Ενρίκε το γύρισμα, δεν πρόλαβε προ κενής εστίας ο Κουππαρής να βρει την μπάλα

15′ Κίτρινη στον αρχηγό μας Τζακ Ιωάννου για διαμαρτυρίες

12′ Προσπαθεί να αντιδράσει η ΑΕΚ μας και να φτιάξει φάσεις

10′ 0-1 για την ΑΕΛ

8′ Έχει ρυθμό το ματς, παραμένει το 0-0. Προσπαθεί η ομάδα μας να σκοράρει και παίζει σωστό φούτσαλ

5′ Πολύ καλή άμυνα από τον Κουππαρή, πάνω στην γραμμή διώχνει τον κίνδυνο

4′ Μπήκαμε καλά, χάσαμε δύο ευκαιρίες και φτάσαμε κοντά στο 1-0 που δυστυχώς δεν ήρθε