Τρίτο σερί 0-0, αρκετές χαμένες ευκαιρίες και συμπεράσματα

Η ομάδα μας αντιμετώπισε τη Νταμάκ στο τελευταίο φιλικό επί Σλοβενικού εδάφους.

Τελικό αποτέλεσμα το 0-0, χάσαμε ευκαιρίες όμως δεν σκοράραμε. Πλέον η ΑΕΚ μας στις 30/7 θα επιστρέψει στη βάση της και θα συνεχίσει εδώ την προετοιμασία. Αγωνίστηκαν αρκετοί παίκτες, σταθερό σύστημα το 4-3-3 και ο κόουτς έβγαλε τα δικά του συμπεράσματα.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα, όπως και όλα όσα έγιναν στο ματς.

H σύνθεση της ομάδας μας: Ruben, Thandi, Gustavo, Acoran, Milicevic, Olatunji, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μάμας, Thiago.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν: Τούμπας, Spirovski, Gustavo (68′ Στεφάνου), Angel, Fernandez, Mikel, Αναστασίου, Σιαθάς (80′ Καλαϊτζής), Χριστοφόρου, Derbyshire, Μακρής.

Αναλυτικά το Live:

90′ Τέλος στο παιχνίδι, τελικό αποτέλεσμα το 0-0

84′ Νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Καλαϊτζής με ωραία πάσα από αριστερά έστρωσε στον Spirovski, που έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

77′ Σουτ του Angel μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα ψηλά έξω

73′ Η πιο μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι για την ομάδα μας. Ο Αναστασίου με κάθετη μεταβίβαση τροφοδότησε τον Σιαθά, που στο τετ α τετ έκανε το ψηλοκρεμμαστό σουτ και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

67′ Ο Derbyshire έστρωσε στον Spirovski, το σουτ του οποίου μέσα από την μεγάλη περιοχή πέρασε μόλις έξω

61′ Aπευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναστασίου και πάλι αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

46′ Έναρξη στην επανάληψη

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν: Τούμπας, Spirovski, Gustavo, Angel, Fernandez, Mikel, Αναστασίου, Σιαθάς, Χριστοφόρου, Derbyshire, Μακρής.

– Τέλος στο πρώτο μέρος

45′ Ο Ναούμ μπήκε στην μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ, σωτήριο τάκλιν από αντίπαλο αμυντικό

44′ Μπαλιά του Εγγλέζου για τον Olatunji, τον πρόλαβε τελευταία στιγμή ο αντίπαλος τερματοφύλακας

40′ Χωρίς γκολ ακόμη το ματς

25′ Παραμένει το 0-0 στο ματς

10′ Ο Μάμας με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ από πλάγια θέση, πάνω στον τερματοφύλακα.

3′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Gustavo, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση