Σαν σήμερα: Το βράδυ που κανένας μας δεν θα ξεχάσει! (vid)

16/05/2018!

Μια τέτοια μέρα πριν τρία χρόνια η ομάδα μας κατακτούσε το Κύπελλο Κύπρου κόντρα στον Απόλλωνα με μία φοβερή και μάγκικη ανατροπή, 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον Απόλλωνα να προηγείται στο σκορ με 1-0 και την ΑΕΚ μας να πραγματοποιεί μία εμφάνιση μέτρια στο Α’ Μέρος.

Μετά όλα άλλαξαν! Είδαμε την ΑΕΚκάρα μας να επιστρέφει και να δείχνει όλο και πιο έτοιμη να κάνει δικό της το πολυπόθητο τίτλο του κυπέλλου και αυτό έγινε!

Η αρχή έγινε στο 69ο λεπτό με το “τανκς” μας, Φλοριάν Τολεμές, να ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, μπαίνοντας σαν χρυσή αλλαγή αφού ο ίδιος δήλωσε πως ήταν τραυματίας.

Η ολική ανατροπή ήρθε δύο λεπτά μετά με δράστη αυτή την φορά τον Ακοράν Μπαρέρα Ρέγιες με όμορφο κοντινό πλασέ.

Η ομάδα μας με κόουτς τον Ιντίακεθ παρατάχθηκε σε εκείνο το ματς με τους: Juan Pablo, Αντωνιάδης (57′ Florian), Mojsov, Catala, Larena, Acoran, Tete, Trickovski, Cases, Murillo, Γιάννου (85′ Truyols).