Σχόλιο ημιχρόνου: Ξεκινήσαμε δυνατά, ισορρόπησε ο Ολυμπιακός

Η ομάδα μας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος.

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει την ομάδα μας στο 0-1 χάρης την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιβάν Τρισκόφσκι.

Ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι η ΑΕΚ μας, πέτυχε το γρήγορο γκολ μόλις στο 11ο λεπτό, αλλά στην συνέχεια ο Ολυμπιακός ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι.

Η εδαφική υπεροχή ήταν εναλλασσόμενη, κρατούσαμε και εμείς μπάλα αλλά και ο Ολυμπιακός όμως οι φάσεις ήταν λιγοστές εώς ανύπαρκτες. Αμυντικά είχαμε καλή απόδοση, καλή κυκλοφορία και σε γενικές γραμμές κρατήσαμε μακριά τον αντίπαλο.

Στο 45′ ο Μακρής πλάσαρε αλλά ο Αγριμάκης μάζεψε, και με αυτή την φάση τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Πάμε στην επανάληψη να πετύχουμε και ένα δεύτερο γκολ, να κερδίσουμε και να μειώσουμε τη διαφορά από την Ανόρθωση στο -4.