Ξεκάθαρος ο κόουτς για το στοιχείο που θα μας δώσει τίτλους!

Ο Νικόλας Παπαδόπουλος μίλησε μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα της μπασκετικής μας ΑΕΚ επί της ΕΝΠ μέσα στο Παραλίμνι.

Στο 2-0 η σειρά και πλέον θέλουμε τη νίκη στο Κίτιον για να προκριθούμε στους τελικούς του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά όσα είπε ο κόουτς:

«Σίγουρα ξέραμε πως θα είχαμε δύσκολο έργο. Η ΕΝΠ θα έβγαζε αντίδραση. Μπήκαμε χωρίς ενέργεια και αφήσαμε το Παραλίμνι να σκοράρει 29 πόντους στο πρώτο 10λεπτο. Είχαμε νευρικότητα. Μετά ισορροπήσαμε και το ελέγχαμε το ματς. Σε μια φάση πήγε να αντιδράσει ο αντίπαλος αλλά βρήκαμε σωστές επιλογές και κερδίσαμε.

Έμεινε ακόμη μια νίκη, θέλουμε να την κάνουμε τη Τετάρτη. Λες και είναι 0-0 θα πάμε για να κερδίσουμε την αναμέτρηση.

Η άμυνα μας έδωσε το παιχνίδι, περιορίσαμε ειδικά στο 2ο δεκάλεπτο την Ένωση. Αυτή θα μας δώσει τους τίτλους, το ίδιο έγινε και στον τελικό Κυπέλλου. Προσπαθώ να το μεταφέρω στους παίκτες μου».