Σχόλιο ημιχρόνου: Άνοστη ΑΕΚ, επικίνδυνος Τόρες

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε στην ΑΡΕΝΑ μας με το σκορ στο 0-1.

Η ΑΕΚ μας δεν μπήκε καλά στο γήπεδο, η Ένωση αιφνιδίασε με γκολ από στατική φάση και δυστυχώς μείναμε πίσω στο σκορ νωρίς.

Δεν καταφέραμε να επιβάλουμε τον ρυθμό μας, φάσεις δεν φτιάχναμε και απλά κρατούσαμε τη μπάλα μεταξύ της μεγάλης περιοχής τους και μεσαίας γραμμής. Τι και αν ο κόουτς ζήτησε κινήσεις με και χωρίς τη μπάλα; Αυτό δεν γινόταν και το 0-1 παρέμενε.

Στην πορεία του πρώτου ημιχρόνου καταφέραμε να κάνουμε 2-3 καλές ευκαιρίες αλλά και εκείνες όχι από οργανωμένες προσπάθειες.

Ήταν ένα πρώτο μέρος με μια κακή και άνοστη ΑΕΚ. Επίσης με ένα Τόρες επικίνδυνο να κάνει φάουλ όλη μέρα και εμάς να μαραζώνουμε γιατί δεν μπορούσαμε να φτιάξουμε φάσεις και να σκοράρουμε.

Πραγματικά κρίμα, βλέπαμε την ομάδα μας να είναι κατώτερη των προσδοκιών και η φυσιολογική εξέλιξη των πραγμάτων ήταν το 0-1.

Μοιραία πήγαμε στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ και για να ελπίζουμε σε κάτι καλό πρέπει να αλλάξουν πράγματα στην επανάληψη.

Μας έκαναν μια τελική και σκόραραν, κάναμε 5 (2 στον στόχο) αλλά τέρμα δεν βάλαμε.