Ο Τούμπας, τα λεπτά και οι καλές εμφανίσεις

Ο Ιωακείμ Τούμπας που είναι δανεικός από την ομάδα μας στην Καρμιώτισσα πραγματοποίησε σήμερα ακόμη μια συμμετοχή με φουλ 90λεπτο.

Του Κωνσταντίνου Κούλα

Ο νεαρός κίπερ εδώ και τρεις αγωνιστικές παίρνει τις ευκαιρίες του, μετά και τον τραυματισμό του Κυριακίδη και βγάζει ασπροπρόσωπους αυτούς που τον εμπιστεύτηκαν.

Ο Ιωακείμ στην σημερινή αναμέτρηση της Καρμιώτισσας κόντρα στην ΕΝΠ πρόσθεσε στο ενεργητικό του ακόμη ενενήντα λεπτά, πράγμα πολύ σημαντικό για τον ίδιο, που παίρνει πολύτιμα λεπτά στις πλάτες του και ωριμάζει ποδοσφαιρικά.

Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2 με τον 21χρονο τερματοφύλακα να συμβάλει τα μέγιστα να έρθει αυτή η ισοπαλία για την ομάδα του, καθώς είχε σωτήρια επέμβαση στο δεύτερο ημίχρονο σε τετ α τετ του Θεόδωρου με τον Τούμπα να του λέει όχι!

Ελπιδοφόρες και υποσχόμενες οι εμφανίσεις του Ιωακείμ μέχρι στιγμής, πράγμα πολύ σημαντικό για εμάς αλλά και για τον ίδιο, ενώ ο Σοφρώνης σίγουρα θα παρακολουθεί τις προσπάθειες του.