Το περσινό δράμα να γίνει τρίποντο (vid)

Στο περσινό…δράμα της ΑΡΕΝΑΣ η ομάδα μας αντιμετώπισε την Ομόνοια για την 3η αγωνιστική του μαραθωνίου 2019-2020.

Το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 2-2. Εναλλαγές σε συναισθήματα και σκορ, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε με φάσεις στα τελευταία λεπτά.

Για την ιστορία, η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Τόνιο, Πλάνας, Ρουίζ, Μικέλ, Τρουγιόλς, Κάσες, Σάστρε, Χέφελ, Τέτε, Γιάννου και Τρισκόφσκι.

Η ομάδα μας ευτύχισε να προηγηθεί στο 40′ έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Ιβάν Τρισκόφσκι, ωστόσο το σκορ ημιχρόνου ήταν το 1-1 καθώς ο αντίπαλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα στη τελευταία φάση του πρώτου 45λέπτου με τον Δημήτρη Χριστοφή.

Ο Ζόρντι Γκόμεθ έβαλε την Ομόνοια μπροστά στο σκορ στο 67′. Η ΑΕΚ μας ωστόσο δεν είχε πει τη τελευταία της λέξη.

Στο τελευταίο κυριολεκτικά δευτερόλεπτο του αγώνα, ο Κούσουλος ανέτρεψε τον Φλοριάν και ο Τρισκόφσκι από τα 11 βήματα έγραψε το τελικό 2-2.

Έτσι ευχή μας είναι το περσινό δράμα να γίνει φέτος τρίποντο και να πάρουμε μια νίκη που θα έχει πολλαπλά οφέλη.