Χάσαμε από τον Απόλλωνα, πρέπει να βελτιωθούμε

Η ΑΕΚ μας αντιμετώπισε στο Τσίρειο τον Απόλλωνα σε μια δυνατή φιλική αναμέτρηση και γνώρισε την ήττα με 2-0.

Να σημειωθεί πως ο Τόνιο απόκρουσε πέναλτι στο 54′ και ενώ το σκορ ήταν στο 1-0.

Η ομάδα μας δεν έφτιαξε φάσεις, έδειξε πως χρειάζεται βελτίωση και περιμένουμε πως μέσω της σκληρής δουλειάς και των μεταγραφών θα παρουσιάσουμε καλύτερη εικόνα.

Το aekskala.net σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Αναλυτικά:

• Τέλος στο παιχνίδι, η ΑΕΚ μας έχασε με 2-0 από τον Απόλλωνα

86′ Γκολ για τον Απόλλωνα και 2-0 με δράστη τον Μαλεκκίδη

84′ Φάουλ του Πλάνας στον Ντιγκινί, ο διαιτητής υπέδειξε στον παίκτη μας να φύγει από το γήπεδο. Στη θέση του ο Ιωάννου

80′ Ο Τούμπας διώχνει το πλασέ σε τετ-α-τετ που έγινε από πλευράς Απόλλωνα

78′ Καλό το σουτ από τον Μακρή, η μπάλα έξω

67′ Οι αλλαγές μας:  Tono (67′ Τούμπας), Abraham (67′ Θωμά), Spoljaric (67′ Cases), Acoran (67′ Μακρής), Trickovski (67′ Florian), Fernandez (67′ Thandi), Ιωάννου (67′ Planas)

65′ Ο Τρισκόφσκι έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και δεν έφτασε στον Μολ

60′ Ετοιμάζει αλλαγές ο προπονητής μας

54′ Ο Τόνιο πέφτει σωστά στη γωνία του και διώχνει τη μπάλα. Παραμένει το 1-0 καθώς ο τερματοφύλακας μας απέκρουσε το πέναλτι

53′ Πέναλτι κερδίζει ο Απόλλωνας σε χέρι του Άμπραχαμ

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, έξω ο Μόισοφ μέσα ο Τρουγιόλς για την ΑΕΚ μας

• Λήξη στο πρώτο ημίχρονο, 1-0 ο Απόλλωνας μπροστά στο σκορ

40′ Έξω ο Αντωνιάδης που αποχωρεί με πρόβλημα, μέσα ο Μικέλ

38′ Γκολ για τον Απόλλωνα μετά από προβολή του Γιούστε στο πρώτο δοκάρι

36′ Φοβερή επέμβαση από τον Τόνιο στο σουτ του Βασιλείου

35′ Ο Τιμόθεος είδε πως η μπάλα γύρισε από τον Ιωάννου στον Τόνιο και σφύριξε έμμεσο για τον Απόλλωνα

34′ Η ομάδα μας προσπαθεί από τα άκρα να επιτεθεί, πάντα στο 0-0 το ματς

25′ Λάθος του Αντωνιάδη στην άμυνα της ομάδας μας, ο Πίττας χωρίς τερματοφύλακα θα αστοχήσει

20′ Στο 0-0 ο αγώνας

12′ Φάουλ σε καλή θέση για την ομάδα μας, διώχνει ο Μολ τη μπαλιά του Αναστασίου

11′ Ο Κωνσταντίνου πήγε να περάσει τον Μολ, έδιωξε ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα

10′ Παραμένει το 0-0, αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

9′ Το σουτ του Πίττα θα σταματήσει στον Τόνιο

1′ ‘Εναρξη στον αγώνα

19:01 Ξεκινά το παιχνίδι από λεπτό σε λεπτό

18:55 Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το φιλικό παιχνίδι στο Τσίρειο