Τεσσάρα για την ομάδα μας με κεφάτο Φλοριάν!

Η ΑΕΚ μας αντιμετώπισε σήμερα στο πρώτο της φιλικό ενόψει της νέας σεζόν την Ομόνοια Αραδίππου στην ΑΡΕΝΑ και πήρε τη νίκη με 4-0. Δύο γκολ ο Φλοριάν, από ένα οι Άμπραχαμ και Κωνσταντίνου.

Συν αυτών, η ομάδα μας βρήκε και δύο δοκάρια και έδειξε διάθεση σε όλο το 90λεπτο.

Ο προπονητής μας είδε αρκετά πράγματα που ήθελε, δοκίμασε διάφορες τακτικές και πλέον κοιτάζουμε τη συνέχεια και τα επόμενα φιλικά.

Το AEKSKALA σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς και όλα όσα έγιναν στην αναμέτρηση.

Η εξέλιξη του αγώνα:

• Τέλος στο παιχνίδι με την ΑΕΚ μας να κερδίζει με 4-0 την Ομόνοια Αραδίππου

89′ Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ μας καθώς το πλασέ του Ράσπα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας της Ομόνοιας Αραδίππου

81′ Σουτ από τον Ναούμ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

78′ Πάντα στο 4-0 το σκορ του αγώνα

72′ Σουτ από τον Ράσπα, η μπάλα λίγο έξω

69′ Η κεφαλιά του Ράσπα έφυγε λίγο έξω, παραμένει το 4-0

60′ Ξεκάθαρο το προβάδισμα που πήραμε! Δύο γκολ ο Φλοριάν, ένα ο Άμπραχαμ και ένα ο Αναστασίου

57′ ΓΚΟΛ και 4-0 για την ΑΕΚ μας μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωνσταντίνου. Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος ποδοσφαιριστής

53′ Δοκάρι με τον Αναστασίου, καθώς η απευθείας εκτέλεση φάουλ του νεαρού μας άσου σταμάτησε στην οριζόντια δοκό

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην ΑΡΕΝΑ

• Τέλος στο πρώτο ημίχρονο με την ΑΕΚ μας να κερδίζει 3-0 την Ομόνοια Αραδίππου

40′ Η ΑΕΚ μας θα πετύχει και τρίτο γκολ καθώς ο Φλοριάν εκμεταλλεύεται την λάθος απομάκρυνση από την άμυνα της Ομόνοιας Αραδίππου και σκοράρει με συρτό σουτ! Αυτό είναι και το 2ο προσωπικό γκολ του Γάλλου επιθετικού μας

35′ ΓΚΟΛ και 2-0 για την ομάδα μας μετά από ωραίο ψηλοκρεμμαστό σουτ του Abraham

34′ Το σουτ του Φλοριάν σταμάτησε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα

30′ Σουτ από τον Τάντι, όμως το σουτ του ποδοσφαιριστή μας σταμάτησε στον αντίπαλο κίπερ

22′ ΓΚΟΛ για την ομάδα μας και 1-0 με δράστη τον Φλοριάν! Ο Γάλλος φορ μας έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ομόνοιας Αραδίππου

17′ Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι

12′ Η κεφαλιά του Τρισκόφσκι σταμάτησε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας

1′ Έναρξη στο παιχνίδι

Οι ενδεκάδες:

AEK (David Caneda): Χριστοδούλου (46′ Τούμπας), Thandi (46′ Fernandez), Αντωνιάδης (46′ Mikel), Spirovski (46′ Ναούμ), Abraham, Spoljaric (46′ Αναστασίου), Trickovski (46′ Κωνσταντίνου), Iωάννου (46′ Planas), Florian (46′ Ράσπας), Μακρής (46′ Θωμά), Mojsov (46′ Golobart).

Ομόνοια Αραδίππου (Μιχάλης Μάρκου): Σακκάς, Σοφοκλέους, Ιωάννου, Τσιάμης, Τρύφωνος, Καλλής, Ν. Σιήκκης, Palbirk (28′ Α. Σιήκκης), Βρικής, Θεοκλή, Αβραάμ.

Διαιτητές: Γιώργος Νικολάου (Ιωάννης Λαζάρου, Μιχάλης Μαρίνου)